ODALARIMIZ
SUPERIOR ODALARIMIZ
Güzelce Kız :
Oda ismini, geçmiş zamanda Amasya kralının kızı Güzelce Kız'dan alır. Büyük aşkı ile anılan Güzelce Kız efsanesi, Amasya'nın kaya mezarlarından biri olan Aynalı Mağara'ya kadar uzanır. Aynalı Mağara, günümüzde de Güzelce Kız'ın ay yüzü gibi parlamaktadır.
Bülbül Hatun :
Oda ismini, II. Beyazıt'ın eşi ve Şehzade Ahmet'in annesi olan Bülbül Hatun'dan almaktadır. Amasya için oldukça önem taşıyan Hatuniye Cami ve Sübyan Mektebini 1510 yılında Bülbül Hatun yaptırmıştır.
İlduz Hatun :
Oda ismini, Amasya'da bulunan İlhanlı hükümdarı Sultan Mehmet Olcaytu ve eşi İlduz Hatun'dan alır. Bu dönemde İlduz Hatun ve Sultan Mehmet Olcaytu adına Amasya için büyük önem arz eden darüşşifa (Sabuncu Tıp ve Cerrahi Tarih Müzesi) yaptırılmıştır. Günümüzde ziyarete açık olan bu darüşşifa, Amasya'nın en önemli eserlerindendir.
DELUXE ODALARIMIZ
Hazeran Hatun :
Oda ismini, döneminde Amasya deftardarı Hasan Talat Bey'in kız kardeşi olan Hazeran Hanım'dan alır. Amasya'da 1865 yılında yaptırılmış olan Hazeranlar Konağı ise halen önemli yapılardan bir tanesi olup, günümzde etnografik eserlerin sergilendiği Müze Ev olarak ziyarete açılmıştır.
Gülbahar Hatun :
Oda ismini, II. Beyazıt'ın eşi ve Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim'in annesi olan Gülbahar Hatun'dan alır. Bilindiği üzere Amasya şehzadeler şehri olarak anılır. Çok sayıda şehzade Amasya'da dünyaya gelip, ilk eğitim ve devlet yönetimini burada öğrenmişlerdir. Gülbahar Hatun'un oğlu Yavuz Sultan Selim bunlardan bir tanesidir. Amasya gezilerinin vazgeçilmez durağı Sultan II. Beyazıt Külliyesi ise dönemden günümüze kalan nadir eserlerdendir.
SUITE ODALARIMIZ
Mihri Hatun :
Oda ismini, 1460'lı yıllarda Amasya'da doğan, divan edebiyatında Afet-i Devran olarak anılan ilk Türk kadın şairlerimizden biri olan Mihri Hatun'dan almaktadır. Çok iyi bir eğitim ve Konak terbiyesi alan bu hatun, döneminde saray kapılarını ardına kadar açtırabilecek saygınlığa erişmiştir.
Doğrak Hatun :
Oda ismini, dönemin Sinop Valisi İsfendiyar Bey'in torunu olan Doğrak Hatun'dan almıştır. Amasya'da Kral Kaya mezarlarının bulunduğu bölgede olan Kızlar Sarayı, Doğrak Hatun tarafından Amasya'ya geldiğinde Selçuklu sarayına girmeyince yaptırılmıştır.
Kraliçe Amasis :
Oda ismini, Amazon kraliçesi ve Amasya'yı kurduğuna inanılan Amasis'ten alır. Yunan, tarihçi, coğrafyacı ve filozof olan, Amasya'da doğup ve ölen dünyanın ilk coğrafyacısı Strabon'a göre Amasya şehrini ilk kuranlar Amazonlar ve Kraliçe Amasis'tir.
ODALARIMIZIN ÖZELLİKLERİ
16 ürünlü lüks buklet seti
Bornoz, Terlik, Saç Kurutman Makinası
Kablosuz İnternet
Merkezi Isıtma
Telefon
Dahili Reciver LED Tv
Günlük Gazete
Minibar
Müzik Yayını
Dijital uydu yayını
Kettle ve çay/kahve ikramı
Non-alerjik ve ortopedik yataklar
Özel üretim koltuk, koltuk takımı ve dolaplar
Özel pamuk saten nevresim takımı
BALAYI
Mutlu bir evliliğe adım attığınız özel günlerinizi taçlandırmak için buradayız..

Balayı paketi detayları;

Özel karşılama ve hoşgeldin ikramı
Özel Balayı oda süslemesi
Odaya süpriz ikramlar
Erken giriş ve geç çıkış imkanı (müsaitliğe göre)
Odaya sabah kahvaltısı (isteğe göre)
Odaya günlük gazete servisi (isteğe göre)
Akşam yemeği %5 indirim
Sosyal Medyada Hatunca Otel